AAA
Szkoła Podstawowa nr 7 im.Stanisława Staszica w Tczewie

Plany i działania 2018/2019

W roku szkolnym 2018/2019 kontynuowaliśmy starania
o certyfikat  „Szkoły Promującej Zdrowie”

 

 

Na podstawie wstępnej diagnozy potrzeb, zasobów szkoły w zakresie dbania o zdrowie i dobre samopoczucie całej społeczności szkolnej przeprowadzonej w roku szkolnym 2017/18 oraz priorytetów MEN zespół do spraw promocji zdrowia wyłonił problemy priorytetowe będące podstawą starań o ceretyfikat w roku szkolnym 2018/2019.

 

Koordynator od spraw „Szkoły Promującej Zdrowie”:
mgr Aleksandra Sperling

 

Plany w ramach programu.

 

W ramach programu w roku szkolnym 2018/2019 zostały przeprowadzone działania takie jak:

 

-Spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Tczewie dla klas I, pt.: Bezpieczna droga do szkoły i ze szkoły.

 

-Wyjazdy i wyjścia integrujące klasy.

 

-Przedstawienie profilaktyczne dla klas 0-III. Teatr Kurtyna przedstawił przedstawienie pt.: Jestem przyjacielem ludzi.

 

-Udział w konkursie plastycznym Stop przemocy, którego realizatorem jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie.

 

-Projekt Ekomaluchy-Przyrody Zuchy, który ma na celu podnoszenie świadomości ekologicznej wśród dzieci w celu zachowania dziedzictwa przyrodniczego. Organizowany przez Polski Czerwony Krzyż.

 

-Apel 100-lecia Niepodległości Polski. Każda klasa miała za zadanie zaprezentować 1 dziesięciolecie i ułożyć życzenia dla POLSKI. Celem było podniesienie świadomości o Niepodległości i ostatnim stuleciu oraz zintegrowanie klas.


-Konkurs plastyczny z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Podnoszący świadomość uczniów związaną z uzależnieniem od nikotyny.

 

-Konkurs z okazji Dnia Życzliwości. Mający na celu zwrócenie uwagi na życzliwość i dobroć dla drugiej osoby. Wyłonienie w klasach króla i królowej życzliwości. Dodatkowo zorganizowano konkurs dla klas IV-VIII polegającu na ukazaniu życzliwości poprzez komiks, wiersz lub opowiadanie. Zwięczeniem tych działań, był piątek na zielono. Kto 30-go listopada coś zielonego ubierzę, tego nauczyciel do odpowiedzi nie bierze.