29 listopada 2019 13:58 | Aktualności

Święto Szkoły

W tym roku Święto Szkoły, czyli urodziny naszego patrona – Stanisława Staszica obchodziliśmy 22 listopada.

Jak nowa tradycja szkoły nakazuje najpierw udaliśmy się do kościoła na Mszę świętą, a następnie odbyły się zajęcia programowe, na których to poszerzaliśmy swoją wiedzę o życiu, działalności i twórczości Stanisława Staszica.

Na zakończenie zajęć pisaliśmy Szkolny Konkurs o Patronie Szkoły, który przygotowały i nadzorowały panie Dorota Żyśko i Zdzisława Mszanowska. Następnie spotkaliśmy się na uroczystej akademii ku czci naszego patrona.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu szkoły pan dyrektor Jan Kur przywitał naszych gości, czyli byłego dyrektora SP 7 pana Zdzisława Bergiela, oraz naszych kochanych emerytów: nauczycielki – panią Zdzisławę Ostrowicką, panią Irenę Dukowską, panią Krystynę Konofał i panią Krystynę Sitarek a także emerytowaną księgową panią Danutę Kłos. Zawsze bardzo się cieszymy, że nas odwiedzają i pamiętają o „starej 7”.

Następnie pan dyrektor wręczył dyplomy nowoawansowanym nauczycielom, tj. p. Magdalenie Ciecierskiej, p. Annie Jurczyk, p. Paulinie Kobieli, p. Pawłowi Czerwińskiemu, p. Katarzynie Murdzi.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie nagród Dyrektora Szkoły w podziękowaniu za wysiłek włożony w edukację i wychowanie dzieci oraz pracę na rzecz szkoły i jej uczniów. Nagrody w tym roku otrzymali: p. Katarzyna Bielawa, p. Barbara Jasińska, p. Wioletta Kowalewska, p. Zdzisława Mszanowska, p. Barbara Rokita, p. Justyna Włodarczyk-Surdacka, p. Halina Tomaszewska, p. Dorota Żyśko, p. Iwona Komorowska, p. Katarzyna Czajka i p. Józef Hetmański.

W tym roku z naszej szkoły Nagrodę Prezydenta Miasta Tczewa otrzymała pani Aleksandra Sperling i pani Katarzyna Trojanowska.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej samorealizacji zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym.

Głównym punktem programu było przedstawienie teatralne o życiu i działalności Stanisława Staszica. Autorką scenariusza do przedstawienia „Nie sądź” jest p. Zdzisława Mszanowska, która wspólnie z p. Justyną Włodarczyk-Surdacką i uczniami z klas VI, VII i VIII (Olaf Pazdan, Marysia Samolej, Małgosia Michalak, Nikola Szulc, Szymon Kamaszewski, Paweł Śliwa, Mateusz Kamrowski, Paweł Burdon, Kacper Lisicki, Nikodem Tusk, Kornel Wasielewski) przygotowały przedstawienie o Patronie Szkoły.

Po sztuce „Nie sądź”, pani dyrektor i pan dyrektor wręczyli nagrody książkowe, ufundowane przez bibliotekę, zwycięzcom Szkolnych Konkursów Literackich o Stanisławie Staszicu.

Następnie nagrodzono klasy za zwycięstwa w Plastycznem Konkursie o naszej szkole – nagrody ufundowała Rada Rodziców i Sklepik Uczniowski. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wyprowadzeniu sztandaru zakończyliśmy obchody Święta Szkoły.

Zdjęcia: